Info o JTŠ | Ankety-cancák | Adresář | Kniha návštěv | Akce-kronika-galerie | Odkazy | PřednáškyTeploměr

Naplánované akce Galerie
Naplánované akce Galerie

Kronika


Setkání v lesích 2007

Místo konání: Tábornická základna Lipnice – Lom na hřebenechI přes očekávanou nepřízeň počasí se v pátek neustále sjížděli účastníci z různých oddílů a osad různých koutků republiky, aby se společně skamarádili a bavili se na setkání v lesích. V pátek proběhlo podle plánu zasedání Nejvyšší rady ČTU, které se protáhlo až do pozdních večerních hodin, proto jsme se s většinou účastníků mohli seznámit až v sobotu při dopoledních hrách či vycházce.
V sobotu dopoledne jsme většina z nás prozkoumala nejbližší okolí. Při této krásné vycházce jsme měli konečně poprvé v životě možnost zjistit, co znamená výraz „Zlaté oči“. A ještě úžasnější bylo, že odhalení se má konat 14. 9. 2007, což je ještě o týden později!


Během společného programu jsme měli možnost se skutečně vybít a to po všech stránkách. Vyřídit si osobní účty jsme mohli během házení rajčat po kamarádech, zvítězil ten, kdo se rychleji a trefil do svého kamaráda. O vysokou hladinu adrenalinu bylo postaráno během přechodu přes šest metrů nad zemí vysokou kládu. První problém nastal již při lezení po žebříku. Druhý zlom nastal ve chvíli, kdy jsme byli nuceni opustit žebřík i bezpečnou větývku, abychom mohli kládu přejít. Samotný přechod klády byl hodně těžko zkousnutelný problém, ale když už byli nahoře, museli také zavěšeni a jištěni na lanech skočit opět dolů a to už s našimi nervovými soustavami skutečně zamávalo. V praxi to vypadalo asi takto:


Nejlepší a nejzajímavější atrakcí byla ale lanovka přes lom, což bylo pro většinu ze zúčastněných skutečným vrcholem a odměnou. Cesta na začátek dráhy vedla buď oklikou přes kopec, nebo pomocí lanové překážky přímo přes vodu, což bylo o moc kratší, ale s možností nevítaného vykoupání v laguně. Na to, až se budou moci svézt čekalo mnoho zúčastněných třeba až do večerních hodin, každý měl možnost si tuto úžasnou atrakci vyzkoušet a užít si několikavteřinového letu, pro některé doslova.

U večerního ohně bylo na programu vyhodnocení odpoledních her a soutěží, dále jsme se pak už jen bavili s novými i starými kamarády, zazpívat jsme si mohli s pardubickou kapelou Marien, odvážní se přidali se svými hlasivkami a nástroji, zábava byla skutečně v plném proudu. Kvůli dešti bohužel někteří nevydrželi u ohně až do brzkých ranních hodin, ale stahovali se do kamenného přístřeší k teplému vyhřátému krbu, což také nebylo na škodu.

Děkujeme Koudymu a pedagogicko-metodickému týmu za přípravu a organizaci setkání a za možnost se opět setkat tam, kde nám všem bylo dobře.