Info o JTŠ | Ankety-cancák | Adresář | Kniha návštěv | Akce-kronika-galerie | Odkazy | PřednáškyTeploměr

Naplánované akce Galerie
Naplánované akce Galerie

Kronika


Setkání JČ OTŠ 2006 Kadov aneb Prase se jmenuje Jejda

Organizátoři: Buvár, Datel a spol z jižních čech

Účastníci: Honza, Bobeš, Lolita, Anča, Hanka, Kulička, Fíla, Láďa, Pajda, Klíště,
Šaman, Cígo, Termix, Datlovka, Jouda, Pizdík, Martina + takový to malý roztomilý se svou sestrou a další u kterých si nepamatuju přezdívku a nebo me nějakym nedopatřenim vypadla

Místo konání: táborová základna Kadov u BlatnéRok se s rokem sešel a bylo tu zase jaro. A tak se nám všem zase začaly sbíhat sliny na setkání v Kadově. Proč sbíhat sliny? Protože se na tomto srazu vždy strašně přežerem prasetem. Ani letos tomu nebylo jinak. Nevím jak se tam to prase dostalo a ani mě to nijak netrápí, důležité bylo, že bylo moc dobré.
Už několik dní před srazem někdo napsal na knihu (tuším, že to byla Pajda) na Buvárův příspěvek (Už mám čuníka…. ) odpověd: jejda, čuník . Několik dalších lidí z toho vyvodilo, že čuník se jmenuje Jejda a Jouda z toho nějakým zajímavým přemýšlením vyvodil, že když se to prase jmenuje podobně jako on tak že ho sni sám:-) Ovšem lidské možnosti a možnosti Joudovy jsou vyčerpatelné a tak se rozdělil s ostatními.
Když jsme přijeli v Pátek vláčkem do Blatné a z nejbližší hospody vytáhli Bobeše, poprosili jsme mobilem Buvára aby pro nás poslal z Kadova auto. A tak se také stalo, jedno vozidlo řídil Datel a druhé Buvár, ve Vrbně jsme udělali malou přestávku aby náš přesun nebyl zas tak bleskový.
Po přivítání jsme se ujistili, že sud s pivem je na svém místě a

rozhodli jsme se tedy na srazu dále setrvat. Večer jsme rozvíjeli duchaplné diskuse a Bobeš vyprávěl svůj příběh ze života (myslím ten 105,50) padlo i několik vtipů (největší úspěch měl asi ten se třema koulema a lidojedama). Večer jsme zalehli nahoře ve srubu a při poslechu těch co dole zbyli jsme si nechali zdát ty nejkrásnější sny.
Zatím co jsem ráno hledal zubní pastu několik odvážných zatím připravovalo Jejdu na oheň. Již z tohoto místa vzniklo několik detailních fotografii. Dopoledne odjela skupinka vedoucích na poradu (nejspíše do Vrbna), my z Kolína jsme se prošli do vesnice a udělali si snídani s horkou čokoládou a ostatní si v tábořišti házeli talířem nebo opékali prase a v závěru odpoledne se začalo hrát Palermo (městečko usíná…). Dýchali jsme atmosféru OTŠky a pomalu se začínali těšit na večerní obírání prasete. Prase nám moc chutnalo ale nestihlo se dodělat celé protože se venku nějak zatáhlo a začínalo pršet. Datlův rozkaz zněl opustit pozice až začnou padat stromy a z nebe se spustí provazy deště. Po chvilce doopékání ale sám navrhl ústup do srubu. Tam už se už rozjížděl zápas ve stolním fotbálku. Týmů bylo několik a ještě mnohem více sázek. Myslím, že kdo tam nebyl, ten by nepochopil proč se říkalo: Honza ,,Hudlan“ Hubáček :-). Po příjezdu vedení jsme se bavili tím jak někteří z nás skákají gumu, obvzlášť Cígo jí skákal srdcem:-). Neděle už byla vyplněna pouze loučením a úklidem, díky Šamanovi jsme stihli vlak a odjeli směr (Plzeň) Kolín. Je moc hezké vidět Kadov na jaře, když se celá příroda probouzí. A tím, že se počítalo s tím, že pojede více lidí na nás zbylo víc prasete. Co dodat, kdo nebyl přišel o další zážitky.


napsal Wohryzek