Info o JTŠ | Ankety-cancák | Adresář | Kniha návštěv | Akce-kronika-galerie | Odkazy | PřednáškyTeploměr

Naplánované akce Galerie
Naplánované akce Galerie

Kronika


Setkání JČ OTŠ 2006 Kolín aneb Potkali se u Kolína III

aby oslavili Buvárovu padesátku..Organizátoři: Bobeš, Wohryzek, Pajda, Anča, Hanz, Honza (Hubáček), Kocour

Účastníci: Buvár, Cigo, Iveta, Datel, Kulička, Irča, Bačkorovi, Jouda, Hanka, Ondra, Banán, Bačkorovi_Eza, Lolita, Honza, Klíště, Ejka, Sláďa, Hynek, Šmudla, Žužla, Pítrs, …

Místo konání: „Zelené Údolí“ – Tábořiště Kolínského oddílu poblíž ČáslaviPo vzoru tradic jsme navázali na setkání z minulých let a připravili zase setkání OTŠáků u Kolína aneb ,, Potkali se u Kolína 3 “. To letošní setkání bylo ještě navíc opepřené o oslavu Buvárovi padesátky (lihový orientační závod jedinců).
V pátek odpoledne jsme se autem přesunuli do ,, Zeleného údolí “ u Čáslavi, kde již na nás čekal natěšený Kocour. Začali jsme připravovat tábořiště, připravili jsme osvětlení a zatopili v chatě. Honza potom dojel do Čáslavi pro Hanze s Ančou a společně přivezli pivo. Od této chvíle šel páteční den úplně jiným směrem :o) Nejdřív nás nadchnul příjezd Cigovců a pak následný Buvárův. Dorazil i Datel a Bačkora … aut se sjelo požehnaně, dokonce v noci přijel Motejl s Banánem. Když šli poslední z nás v šest ráno spát, ještě netušili, že v devět ráno budou vstávat. Nakonec ale vstali všichni, někteří dříve a ty, kteří ještě spali, jsme vzbudili lehkým pohupováním aut. Program se nesl v duchu soutěže. Zanedlouho po přečtení a přednesení legendy vyrazili tři týmy po proudu potoka. Cílem bylo uvařit vajíčko tak, aby z něho vzniklo volské oko. Vtipný moment nastal, když se každá skupina snažila vajíčko rozťuknout nad rozehřátým kamenem a zjistili, že vajíčko je již předem uvařené natvrdo :o) Všechny skupiny ale po dodání správného vajíčka úkol splnily a přinesly jej ke schválení do kuchyně. Jelikož bylo už poledne začal Kocour servírovat oběd. Po polívce a gulášku měla Bažina krátkou organizační schůzku. Vyřešili jsme několik návrhů na nůž bažiny. Po tomto odpočinku jsme se vydali hrát Wohryzkovu kládu (Boj o totem). Tento název vznikl Cígovým a Datlovým pochopením pravidel. I když mě Váš zájem o mou kládu těší, je na místě říct, že nechci, aby s mou kládou něco měl každý absolvent :o) Hra byla celkem dobrá ale do příštích let bude potřeba, aby pravidla nevysvětloval Bobeš :o) Po hře následovalo kolečko a zhodnocení dne. Je třeba zmínit, že se Buvárovi předalo tričko s podpisy nás všech a byl při velké ceremonii jmenován další člen Bažiny. Po tomto oficiálním zakončení se rozjely vepřové hody a shromáždili jsme se v jídelně a předali Bubáčkovi nějaké ty dárky…..fernet rozhodně vítězil ve všech možných flaškách :o) Mě osobně zaujala Joudova a Hančina lékárnička, kterou Buvárovi darovali. Takže Joudo, příště bereš lékárnu ty! V pozdních večerních hodinách přijel i Coudy s Milanem a s nima v autě ještě Zdeněk. Celou noc se mohutně oslavovalo. Já a Pajda jsme hned ráno po snídani odjížděli. Úklid tábořiště nás tedy minul, za což se omlouváme.
napsal: Wohryzek

korekce chyb: Pajda