Info o JTŠ | Ankety-cancák | Adresář | Kniha návštěv | Akce-kronika-galerie | Odkazy | PřednáškyTeploměr

Naplánované akce Galerie
Naplánované akce Galerie

Kronika


Jarní setkání v Broumovkách

Organizátoři: Cigo, Cigoška, ale řikali mám napsat anarchie
Účastníci: Buvár, Kuzma, Hynek, Hanka, Jouda, Urna, Bob, Edita, Motejl, Banán a ještě další na který jsem zapomněl.
Místo konání: Broumovské skály

V pátek večer se pro mě zastavil autem Bob s Editou a vyrazili jsme do Broumovek. Byli jsme plni očekávání. V Broumovkách u Ciga jsme ještě nikdy nebyli. Večer dorazilo naše auto na místo. S malými problémy jsme našli schované tábořiště na okraji lesa. Přivítal nás Cigo a hned po přeparkování nás zavedl do srubu :-)) Ve srubu byli Buvár, Kuzma, Hynek s Urnou a za plotnou stála Cigoška. Bylo to hezké přivítání. Dostalo se nám informace, že ostatní jsou ještě na cestě. Po krátkém vybalení jsme zašli na občerstvení do hospůdky „Na hrázi“. Kde nás přivítal sympatický vrchní, který Cigovi hned vynadal, že jdeme tak pozdě. Cigo hrál na kytaru a všichni zpívali. Dorazili i Hanka s Joudou a chvilku po nich také Motejl s Banánem. Jelikož jsme chtěli vidět krásnou přírodu broumovskejch skal šli jsme spát.
Ráno jsme se probudili a po výborné snídani se připravili na dopolední cestu. Já jsem po probuzení hledal Broumovské skály, ale nikde nic. Ani ne po půl kilometru chůze jsem je spatřil. Byl to moc hezký pohled ačkoliv jsem měl strach do jakých výšek nás Cigo zatáhne. Zavedl nás k jedné chatě vedle které byly kolem ohniště posázené indiánské totemy. Vypadalo to tak moc hezky. Udělali jsme tam společnou fotku a vydali se dál. Šli jsme se podívat na skautskou slibovou jeskyni. Přestože to bylo vysoko, tak to stálo za to. Z těch starých skal na nás dýchla doba starých časů. Byl tam moc hezký vyřezaný totem se skautským znakem. Další cesta už byla mnohem více nabytá adrenalinu. Šli jsme „Ztracenkou“ (Ztracenou roklí) a v některých místech musel dokonce Cigo poponášet Cvika přes „nebezpečné“ úseky. V poslední části rokle se rýsovala třešnička na dort. Řetěz ve skále sloužil jako provizorní zábradlí. I já, srab z výšek, jsem přešel. Děkuji, Cigovi za to že mě k tomu vybičoval! Na jednu stranu nikdo nemůže říci Buvárovi, že se letos vázal na lano. Dál jsme pokračovali k vyhlídce a potom na Hvězdu, nedaleký pension. Tam jsme se občerstvili a pokračovali přes nějakou „Kovárnu“ (skalní útvar) na tábořiště. Dali si skvělý oběd, který pro nás připravila Cigoška - kuře s těstovinami na houbách. Byl opravdu výtečný a tak nás odrovnal, že jsme se unaveni odebrali k odpočinku. Po krátkém odpoledním klidu jsme se vydali opět do krásné přírody. Prošli jsme skalní útvary pod názvem „Doupata“ a pokračovali dále přes chatu „U Tarzana“ roklí posetou chatama, kterou protínal potok. Bylo to úžasné. Celý den jsme měli pěkné počasí, avšak nyní se začalo kazit. Naše meteorologická stanice složená z Buvára a Ciga vycítila déšť a tak jsme utekli do vesnice a zapíchli to v nejbližší hospodě. A ukázalo se, že právě včas. Hned potom přišel hrozný slejvák. Potom co vyšlo slunce jsme se vydali do tábořiště. Vzduch byl krásný a šlo se bezvadně. Po večeři, který představoval buřtgulasch jsme zašli ještě na chviličku do hospůdky „Na hrázi“, ale jelikož jsme byli příjemně unaveni, brzo se šlo spát. Večer doprovázel ještě Cigo se svými karetními kouzly, ty taky stály za to.
Druhý den ráno, po probuzení a nasnídání jsme udělali s Buvárem, Cigem a Bobem malou poradu ohledně nadcházející OTŠky. Po naobědvání jsme se všichni rozloučili a rozjeli se do všech koutů republiky.
Víkend byl výborný. Vyšlo počasí, krásná příroda. Co dodat, snad jen Broumovky jsou super a s kamarády to krásnou krajinu pozvedá na ještě větší úroveň.napsal Wohryzek