Info o JTŠ | Ankety-cancák | Adresář | Kniha návštěv | Akce-kronika-galerie | Odkazy | PřednáškyTeploměr

Naplánované akce Galerie
Naplánované akce Galerie

Kronika


Podzimní setkání JČ OTŠ
aneb Potkali se u Kolína V

Organizátoři: Wohryzek, Pajda, Indy, Edita, Hanz, Anča (prostě Kolín)
Účastníci: Buvár, Hynek, Machr, PaKo, Šárka, Tendr, MaZec, Jíťa, Anee, Mareček, Tomášek , Míša, Víťa, Panika a ještě další na který jsem zapomněl.
Místo konání: Tábořiště TK Oregon (u obce Hryzely okr. Kolín)

Již po páté se naše parta kolíňáků odhodlala k zorganizování srazu v Kolíně. Tentokrát jsme pro úspěch jubilejního ročníku změnili působiště a setkání jsme uskutečnili v tábořišti spřáteleného oddílu Oregon. Díky pomoci Honzy z Kolína se nám povedlo tábořiště si půjčit.
Část organizačního týmu vyrazila již ve čtvrtek večer aby zavčasu nakoupila většinu potravin, seznámila se blíže s terénem okolo srubu a připravila vše nezbytné na příjezd ostatních. Já, Indy a Hanz jsme se tedy sešli již ve čtvrtek a po vydařeném nákupu dorazili večer na místo. Druhý den jsme ráno připravili tábořiště na příjezd ostatních a odpoledne doladili mezery v programu, volné chvíle nám vyplnila desková stolní hra Talisman. Navečer již začali přijíždět účastníci. Test viditelnosti a pochopitelnost cedulí vedoucích k místu srazu otestovala Pajda, když po příjezdu na nedalekou autobusovou zastávku došla jako první do tábořiště. Poté Hanz přibližoval účastníky favoritem. Když se do tábora dopravili všichni účastníci, zahráli jsme si svíčkový fotbal. I když týmy nebyly zrovna vyrovnané, hra byla veselá a vtipná a přinesla dost krásných momentů. Večer jsme se veselili a došlo i na vyprávění vtipných historek z proběhlých OTŠek.
Druhý den ráno po Indyho krásném probuzení písní „Gumídci“ jsme dostali výbornou snídani, kterou připravila stravovací dvojce Edita a Indy. Bylo na výběr z několika ingrediencí, kam se na to hrabou švédské stoly. Po snídani začala celodenní hra Piráti. Oblečeni v dobových krojích se účastníci srazu rozdělili do tří vyrovnaných týmů. Po tábořišti hledali jednotlivé skupiny části mapy k pokladu. Po složení několika částí historické mapy našli první stanoviště na které se vydali. Na tomto stanovišti jim pirát sdělil jak zbudovat loď ve které poplují dál a předal jim další útržek mapy. Tento útržek je zavedl na okraj kukuřičného pole, které symbolizovalo vlny. Zde si posádka lodě musela zasloužit oběd střelbou ze vzduchové pistole na maketu kuřete, kterou Pajda pomocí svých výtvarných zkušeností dovedla k dokonalosti :-) Za správnou střelbu získala posádka mražené kuře a část mapy s dalším stanovištěm. Na tomto stanovišti hledala posádka poslední kousek mapy k pokladu. Po nalezení se vydala na poslední úsek cesty. Na posledním stanovišti našla každá skupina pirátů poklad. Pokladem byla láhev šampaňského. Zde se také rozdělal oheň a v krásné krajině okolo skal a protékajícího potůčku uvařila každá skupina své kuře. Zde se projevilo Machrovo kuchařské umění. Každý měl oběd jaký si vytvořil a každému moc chutnalo. Po dojedení v krásné přírodě jsme se přesunuli od tábora. A zde po nanošení dřeva na oheň se začala jako již tradičně hrát hra „Boj o totem“. Po vysvětlení pravidel, že kdo přijde o životy, tak bude nosit dřevo do tábora, hra nabrala větší spád. Do druhé části hry se přidala i skupina organizátorů a můžu vám říct, že si všichni tuto hru užili do sytosti.
Po zakončení hry nastala večeře. Každý si upekl svůj špekáček, dle svého gusta. Bylo i na přidání a tak se všichni pořádně najedli. A po večeři se uskutečnilo zakončení setkání. Konalo se již dobře známé kolečko a každý řekl své hodnocení tohoto srazu. Předali jsme i tričko pro „nejlepšího“ účastníka srazu a tím se stal Víťa. Potom již následovala volná zábava, při které ještě bažina udělala svoji poradu a po ní se za skřeku písní a rádobyhry na kytaru veselilo celý večer.
V neděli ráno nás Indy probouzející písní „Chip a Dale“ ze seriálu Rychlá rota vyzval na snídani. Jako předchozího dne byla úžasná. Vtipný moment dne nastal, když se „nejlepší“ účastník srazu Víťa oblékal do svého trička s podpisy všech zúčastněných :-) Bylo o několik velikostí menší. Nicméně zvládl to a triko oblékl. Kolem oběda již nastalo loučení a rozjíždění do svých domovů. Po úklidu tábořiště jsme odjeli také, hřál nás pocit, že se setkání velmi vydařilo.

Zapsal Wohryzek