Info o JTŠ | Ankety-cancák | Adresář | Kniha návštěv | Akce-kronika-galerie | Odkazy | PřednáškyTeploměr

Naplánované akce Galerie
Naplánované akce Galerie

Kronika


OSLAVA SILVESTRA Peníkov aneb U kozy s kozama a kozími sýry

Kdy: 30.12.2008 – 1.1.2009

Organizátoři: Koza a jeho setra Terka

Účastníci: Indy, Edit, Wohryzek, Íčko, Anee, Dája, Banán, Motejl, Ilonka,

Místo konání: Český Rudolec – Peníkov …..místo, kde je plno koz

V úterý 30tého prosince jsem se sešel s Íčkem a Anee na Kolínském nádraží. Po chvilce přijel i Indy s Edit. Po krátkém přivítání jsme vyrazili bezpečným a spolehlivým favoritem na cestu za Kozou. Pokoušeli jsme se cestou koupit ještě nějakou počítačovou součást, kterou si Koza vyžádal, ale to se nám nevyvedlo. Nakoupili jsme ovšem nějaké základní potraviny a také jednu skoro plnou bedýnku Energydrinků, kterou později všichni unavení konzumenti docenili.
Po příjezdu ke Kozovi byla už tma, ale i tak jsme zjistili, že jsme první z účastníků, kdo dorazil na místo. Po přivítání se nám od Kozy a jeho setry dostalo pohoštění vínem, které bylo vskutku výborné. Netrvalo to dlouho, dorazili i kamarádi z jihu. Z čista jasna, se ve dveřích objevila Dája, Banán a Ilonka. Měli jsme radost, že v pořádku dorazili a těší se na oslavu Nového roku. Ptali jsme se však, čím přijeli? Emánkovým autíčkem, jelikož Banán ztratil na svém autě jednu část SPZetky. Kde je však Motejl? Po chvilce jsme zjistili, že ve vedlejší místnosti už narazil sud. Krásně se jako vedoucí PTP zhostil svého úkolu. Večer se popíjelo a debatovalo o krásné krajině, vzpomínalo na OTŠ. Banán a já jsme rozebírali ranní rozcvičky, které jsme jako frekventanti museli absolvovávat. Krásně jsme také zhodnotili spolupráci při našem nočním orientačním závodě. Indy, Edit, Anee a Íčko hráli zajímavou, ale náročnou stolní hru. Po čase jsme se rozhodli jít spát…
Po hezkém probuzení jsme prodebatovali můj osobní život, zejména, kdy a kde bych se měl ženit a jak by to mělo vypadat aby to mělo šťávu. Dokonalá byla verze ve které Indy (jako můj svědek) se snese Cigovi na zádech z čistého nebe přímo doprostřed obřadu a z kapsy vytáhne plastový prstýnky ve tvaru lebky a motýlka….těchto debat jsme raději zanechali a šli se s Terkou projít. Já jsem jel s Kozou pro jednu součást do porouchané pípy. Procházka byla prý úžasná, ale ve velké zimně. Odpoledne jsme na návštěvě u jednoho místního doktora Dokyho pomáhali rozmrazovat trubky. Den krásně utíkal a po setmění utíkal jak splašenej.
Oslava Silvestra byla tentokrát okořeněna krásnými fotografiemi „Vlasáčů“, které jsme společně ztvárnili. Telefonovali jsme kamarádům a zavolali jsme také Pajdě, která trpí následky hovoru dodnes a dodává, že příští Silvestr vypne mobil.
Po ranním probuzení a úklidu jsme se pomalu začali rozjíždět do svých domovů. My od Kolína jsme odjížděli první abychom dorazili za světla, povedlo se. Oslava byla krásná a také velmi veselá, ten kdo nedorazil o dost přišel.

Napsal Wohryzek