Info o JTŠ | Ankety-cancák | Adresář | Kniha návštěv | Akce-kronika-galerie | Odkazy | PřednáškyTeploměr

Naplánované akce Galerie
Naplánované akce Galerie

Kronika


Zimní setkání OTŠ

Zimní Setkání JČ OTŠ 2009 v Kadově
Datum: 13.-15.2.2009

Organizátoři: Buvár a jihočeši…
Účastníci: bylo nás tu spoustu, napočítali jsme přes 25 lidí.
Místo konání: Kadov

V pátek 13.2.09 jsem vyrazil vlakem směr Praha. V Praze jsme se sešel s Hanzem, Ančou, Anee a Marečkem a společně jsme vyrazili dalším vlakem směr Blatná. Když jsme dorazili do Blatné na nádraží už nás čekal nedočkavý Indy. Spojení nám krásně navazovalo a tak jsme se autobusem dostali do Vrbna. Kde nás čekalo překvapení. Hostinec je uzavřen, Robot bude místní večer učit vařit. Naštěstí přijel Víťa a s ním další parta ve složení Mušketýr, Míša…Nadšeně nás odvezli do Kadova. V tábořišti nás přivítalo teplo srubu. Bylo tam krásně. Po chvilce začali přijíždět i ostatní. Stáňa začala hrát na kytaru, v průběhu jsme jí s Cigem vystřídali a zábava se držela až do časných ranních hodin.
Ráno nás čekalo nemilé překvapení, Urna, jež měl na starosti program onemocněl a tak ho Indy pohotově vystřídal a program jsme dovedli do dokonalosti. Některým se obzvlášť líbil. Tématicky byla hra zasazená do děje pevnosti Boyard. Atmosféru ještě umocňovala znělka ze soutěže, která se linula s Urnova telefonu. Dopoledne se účastníci snažili pomocí plnění úkolů na stanovištích získat klíče ve formě lžiček….jedno ze stanovišť bylo tahání auta na provaze, které Cigo patřičně docenil. Otázky otce Fury byly také napínavé… V odpolední části programu účastníci pomocí klíčů (lžiček) přenášeli z nové jídelny do srubu víčka od piva. Při přenášení se zavírali dveře srubu a atmosféra pevnosti byla dokonalá :-)
Druhou část odpoledního programu tvořily prvky Experimentálního zimního táboření na které nám v Kadově příroda přímo nahrávala. Pomocí speciálních teploměrů jsme změřili teplotu člověka v ledové vodě v závislosti na čase. Nejprve oblečeného, Motejl sušil své oblečení celou noc ve srubu, potom svlečeného, Wohryzek poukázal na velkou zimu zmenšením některých svých orgánů. Mezi další zajímavé zkušenosti z pobytu v zimních podmínkách patřil pokus zjištění funkce teplotních materiálů při nocování na sněhu. V neposlední řadě jsme byli svědky pokusu o var vody, sněhu a ledu. Bylo to velmi zajímavé a poučné, časově nenáročné a krásné. Většina z nás viděla podobné pokusy poprvé a neskrývali nadšení z jejich provedení a přínosu pro jejich působení v zimních podmínkách.
Večeře byla výborná. Všichni se příšerně přejedli. Obložené stoly se jen prohýbaly pod tíhou skvělých Víťových steaků…Cigoška nádherně obsluhovala, takže přejedení bylo namístě. Po večeři se hrálo a zpívalo a taky přišla na řadu krásná hra s kostkami „Mezi kozy“.Po několika kolech této hry založila skupinka odvážných kostkové JZD a začala porážet své protivníky, ty však po čase stejně dokázali se štěstím vyhrát.Dlouho do noci se vzpomínalo na krásné časy o letních dnech otšky.
V neděli ráno po probuzení panovala skvělá nálada. Snídaně byla, jako všechna jídla na srazu, výborná. Snídaně na vidličku, co víc si člověk může přát…Po uklizení tábořiště se zašlo ještě ke kouzelníkovi za Datlem a zapálili jsme mu tam svíčku.
Tak už jen najít klíče a jedem domů. Všichni až na Motejla klíče našli Zatím co se všichni rozloučili a odjeli já sem s ním v tábořišti zůstal a čekali jsme až nám Banán přiveze náhradní. Přijel. Potom jsme se ještě všichni sešli ve Strakonicích v číně…Rozloučili jsme se a jeli domů. Děkuji Cigovi, že mě dovezl domů a všem, že jsem je viděl a naučil se, že i s pocitem chladu se dá nějakou chvíli žít :-)


Napsal Wohryzek