Info o JTŠ | Ankety-cancák | Adresář | Kniha návštěv | Akce-kronika-galerie | Odkazy | PřednáškyTeploměr

Naplánované akce Galerie
Naplánované akce Galerie

Kronika


Setkání JČ OTŠ Broumovky II

Účastníci: Cigo, Buvár, Wohryzek, Cigoška, Hanz, Anča, Indy, Edit, Anee, Hynek, Jouda, Hanka, Víťa, Míša, Machr, Banán, Motejl, Aneta, Panika, Mareček

Pejsci: Vašek, Hugo, Cvik, Samanta

Už podruhé proběhlo jarní setkání v Broumovkách pod taktovkou Ciga. Oproti loňsku na nás přichystal inovaci v podobě lesního sroubku. Jelikož v pátek byl státní svátek, sraz byl naplánován už na čtvrtek. První dorazivší – Cigo, Cigoška, Wohryzek a Mareček – se zhostili odvážného úkolu připravit dřevo. V průběhu večera se všichni začali sjíždět do tohoto koutu republiky. Někteří dorazili bez problémů, jiní až po dlouhé mobilní navigaci (Panika – ale u toho je to téměř pravidlo). Majitel srubu, pohodový a milý Bambus, pro nás připravil krásný dřevorubecký oheň. Všichni se dlouho neviděli, a tak jsme si měli všichni co říct. Cigo k tomu hrál na kytaru a naprosto úžasným způsobem ho doprovázel Bambus na klarinet.
Ráno nás probudil den jako malovaný. Vařili jsme si jenom venku na ohýnku a byla to paráda. Cigovi se nějak zalíbilo v jeho závěsném loži ne a ne vstát. Nakonec Anča sebrala odvahu a šla ho vzbudit. V poledne jsme vyrazili na cestu. „Domácí krb“ mezitím hlídala Cigoška s Joudou. Hned v první vesnici jsme se museli posilnit na cestu v místní restauraci. V další vesnici jsme trošku zabloudili a když jsme šli již podruhé kolem hospůdky, neváhali jsme, šli na zmrzlinu a dát si něco na zchlazení. Během naší cesty jsme se prošli po turistických cestách mezi skalami, podívali se na několik krásných vyhlídek a navštívili na pár momentů i polskou stranu. Byl naplánovaný i sestup do jeskyně, ale jelikož čas již značně pokročil, tak se návštěva jeskynního komplexu odložila na další rok. Aspoň se máme na příští rok na co těšit. Když jsme se dotrmáceli do místní hospůdky, přáli jsme si něco teplého do žaludku a být co nejrychleji u srubu. Vařili zde klobásu v „rekordním“ čase 50 minut, ale zato luxusní… Naše druhé přání bylo vyslyšeno a Jouda pro nás (tedy spíš nejprve pro řidiče) přijel autem. U ohýnku bylo krásně. Přišel k nám podivně vypadající pán a ptal se, jestli se zde někde nemůžou utábořit. Chudáka ho trochu zmátla cedule na Bambusově srubu o bohoslužbách a ptal se, jestli nejsme evangelíci,.. bohužel jsem ho museli zklamat. Povídání a diskuze pokračovala u ohně a po silnějším větru jsme se přesunuli do srubu.
Další den bylo opět překrásně. Počasí vyšlo královsky. Ráno přišel Jouda a oznámil nám, že všichni, kdo spali v autech a tábořili na louce, dostali pokutu 100,-, takže i naši milí evangelíci… Na dnešek nám Cigo připravil pochod na polskou stranu. Tentokrát zůstala „hlídat oheň“ Edit. Zavedl nás na nedaleký kopec, kde se skrývalo přírodní skalní bludiště. Bylo fantastické proplétat se úzkými uličkami, které ze skalních stěn vytvořila matička příroda. Některým se podařilo i ztratit :-) Procházka byla o mnoho kratší, než předešlý den, zato terén byl opravdu náročný.
Večer jsme měli objednanou večeři v hospůdce na druhé straně vesnice…. no, ono se řekne druhá strana vesnice, ale nesmí mít ta vesnice 5 kilometrů…. aspoň nám hezky vyhládlo. Když jsme dorazili, v hospůdce už zněly kytary. Novým mazlíčkem a středem pozornosti většiny z nás se stal Anetin bílý potkan, kterého tahala všude s sebou. Hrálo se, zpívalo a povídalo. Někteří zde vydrželi doslova do rána.
V neděli jsme se už jenom rozloučili a každý odjel domů. Sraz se velmi vydařil díky skvělým lidem, kteří se zde sešli; krásné přírodě a vaření na ohni a v neposlední řadě i úžasnému počasí, které nám opět přálo. Už se těším na příští rok.

Napsala Edit