Info o JTŠ | Ankety-cancák | Adresář | Kniha návštěv | Akce-kronika-galerie | Odkazy | PřednáškyTeploměr

Naplánované akce Galerie
Naplánované akce Galerie

Kronika


Setkání JČ OTŠ aneb Potkali se u Kolína VI

23.-25.10.2009
Podzimní setkání JČ OTŠ Kolín aneb Potkali se u Kolína 6

Organizátoři: Wohryzek, Hanz, Bob, Edit, Anča
Účastníci: celkem cca 25 lidí, což není špatné :-)
Místo konání: „Zelené údolí“ – Tábořiště kolínského oddílu Mustang poblíž Čáslavi

V pátek večer se v odpoledních hodinách začali do Zeleného údolí sjíždět účastníci srazu „Potkali se u Kolína 6“. Cedule od hlavní silnice do údolí napovídaly o Hanzově bezchybné práci správně nasměrovat do tábořiště nové absolventy OTŠ.
Trochu bahnitá cesta dolů do údolí byla zajímavým zpestřením příchodu účastníků. Naštěstí na ní nikdo neupadl a nevyválel se v nádherném bahně, i když stav některých účastníků (Mareček, Starosta) nebyl zrovna nejstřízlivější. Já jsem celý večer dělal odvoz do tábořiště lidem, kteří přijeli do Čáslavi vlakem, takže jsem v tábořišti nemohl trávit čas. Po jedenácté hodině jsem však již mohl být s ostatními a radovat se z pocitu setkání s kamarády, které jsem tak dlouho neviděl. Bylo to nádherné. Vášnivě se debatovalo o situacích, které proběhly na letošní OTŠce. Někteří absolventi popisovali společné zážitky s velkým zapálením :-) Za zvuku kytary jsme od ohně odcházeli spát….
Druhý den ráno jsme se vzbudili na snídani. Byla nádherná, jak Starosta později poznamenal – „Gothaj“, to je super salám. Letošní setkání bylo zasazené do stylu „Mafie aneb OTŠ velká rodina“, a tak jsme denní program zahájili hranou scénkou. Scénka popisovala setkání 3 mafiánských bosů, kteří debatovali o vzniklé situaci kolem pašovaného nekvalitního alkoholu. Když mezi mafiány došlo k rozepři, ohledně tajné skrýše jednoho z nich, scénka vyvrcholila soubojem v němž se všichni tři bosové navzájem pozabíjeli. Účastníci měli za úkol najít ukrytou část mapy a vydat se do skrýše. Po nalezení všech částí mapy objevili účastníci tajnou skrýš s alkoholem. Jednalo se o jeskyni s poměrně velkou rozlohou, kde však místo alkoholu byla ukryta kuřata, která si účastníci srazu připravili k obědu.
Účastníci se rozdělili do několika skupinek kolem ohňů, které rozdělali, a každý si pomocí alobalu, brambor, cibule a různého koření připravil oběd dle svého gusta a kuchařského umění. Po nádherném obědě v přírodě se všichni vydali na cestu do tábořiště. Já jsem se vrátil autem dříve, abych hlídal a cestou jsem vyzvedl Pajdu a dovezl ji také na sraz. K mému překvapení se večer i přes pracovní vytížení dostavili Cigo s Cigoškou se svoji smečkou psů. Zanedlouho po jejich příjezdu dorazili také všichni ostatní z celodenní procházky.
Následovalo kolečko k ukončení dne. Každý pronesl svůj zážitek a svoje hodnocení dne. Účastníkům byly také na památku rozdány vizitky absolventů srazu. Tričko pro „nejlepšího“ účastníka srazu si letos odvezl Sláďa. Všichni se mu na něho podepsali a on slíbil, že pokud to jen trochu půjde přijede i další rok. Po kolečku odjeli Cigovci a někteří další účastníci srazu. Večer se uskutečnila mini porada bažiny a potom se hrálo u ohně hrálo na kytaru. Vápno přestal skrývat svůj talent a projevil se jako velmi skromný nadaný hudebník. Bylo to fajn. Všechny večer bavil a někteří šli spát až v pozdních nočních hodinách.
Po raním probuzení a nasnídání jsme sraz vyúčtovali a nadělali dřevo za půjčení tábořiště. Chtěl bych moc poděkovat kamarádům, kteří se sami nabídli a se dřevem nám pomohli.
Po uklizení tábořiště jsme odjížděli domů s nádherným pocitem. :-)

Wohryzek