Info o JTŠ | Ankety-cancák | Adresář | Kniha návštěv | Akce-kronika-galerie | Odkazy | PřednáškyTeploměr

Naplánované akce Galerie
Naplánované akce Galerie

Kronika


Silvestr 2009 - poprve na Kadově

Organizátoři: Buvár, Urna a vlastně tak trochu samovolný program…
Účastníci: celkem cca 18 lidí, což je bomba :-)
Wohryzek, Indy, Buvár, Motejl, Hozny, Haňule, Fred, Edit, Vilda, Myška, Hynek, Dajdulka, Aleš, Tarasca, Anee, Machr, Koza, Peli….
Místo konání: Táborová základna Kadov u Blatné (tak kde se konala OTŠka)

Odpoledne 29.12.2009 jsem spolu s Pajdou postával u benzínové pumpy na výpadovce z Kolína. Cigo měl sice malé zpoždění, ale přijel. Rozloučil jsem se s Pajdou a vydali jsme se ke Kadovu. Cesta nám příjemně ubíhala – i když Cigo, jako šéf restauračního zařízení, musel cestou řešit pracovní povinnosti. Při průjezdu Vrbnem jsme zahlídli Buvárovo auto, zastavili jsme. Při příchodu jsme potkali Štěpána Raka, který sem také s kytarou chodí na pivo Starý Kilián nám jemně naznačil, že dnes večer má v hospodě plno. Rozjeli jsme se do Kadova na základnu. Počasí se začalo zhoršovat a začalo sněžit. Byli jsme rádi, že jsme dojeli v pořádku a jsme se svými kamarády ve srubu. Přivítání bylo krásné.
První večer jsme trávili za zvuku kytar v kolečku několika kamarádů, vzpomínali jsme a popíjeli jsme. V pozdních večerních hodinách dorazilo Kozovo auto s „brněnskou várkou“ kamarádů. Večer byl fajn seděli jsme dlouho do noci.
Druhý den jsme zjistili, že počasí se ani přes noc neuklidnilo. Venku začínalo být pěkně nasněženo. Prohlédli jsme si nově postavenou kuchyni, bude to skvost gurmánů. Cigo nám udělal přednášku o jednom občanském sdružení, které je zajímavé :) a my mu za odměnu pomohli s větvičkami na výzdobu pravého cikánského Silvestra, který se bude u něj v hospodě slavit. Cigo a Buvár odjeli do Strakonic odkud Cigo pokračoval dále na Pardubice. Počasí se značně zhoršovalo a silnice se stávaly dobrodružnější. Anetka vyjela z Kadova směr Vrbno a dál…. Nedojela - zrušila auto, ale nic horšího se jí naštěstí nestalo. Když jsme jeli tahat ze závěje Víťu a jeho skupinku viděli jsme její auto a zamrazilo v nás. Víťa se ze závěje dostal pomocí místních švarných jinochů, jeho auto to naštěstí rozchodilo bez větších škod.

Potom už jsme zůstali jen na Kadově a přáli všem kteří mají přijet šťastnou cestu. Naštěstí všichni dorazili v pořádku. Z Plzně Indy + Edit a z dorazila také Dája, která byla z cesty pěkně rozklepaná. Všechny úseky holt nebyli úplně sjízdné…. Večer se popíjelo a vzpomínalo na OTŠku, někteří hráli Aktivity. V ranních hodinách jsme šli spát….
Po probuzení jsme zjistil, že většina odešla na procházku. Škoda – chtěl jsem jít také, ale včas sem se nestihl vzbudit. Musel sem být tedy ve srubu se skupinkou zbylých, pít pivo a vzpomínat na slunečné dny plné zážitků z Kadova. Což, jak mě ostatní znáte, vůbec nebavilo :) Večer to přišlo – Oslava Silvestra. Hurá!!! Pilo se, zpívalo a hrál se Bang. Bylo to fajn. V posledních minutách starého roku jsme s sešli venku před srubem a zazněla bažiňácká píseň a za zvuku ohňostroje který skupinka kolem Motejla odpalovala, jsme si popřáli veselý další rok. Přicházeli SMSky od kamarádů, kteří s námi nemohli být. Obzvlášť Cigova se mi vpila do paměti - četl jsem ji ostatním nahlas, byla pravdivá. Urna také zavolal Buvárovi a taky jsme mu přáli. Bylo to fajn.
Co dodat – druhý den ráno se většina rozjela do svých domovů. Někteří ovšem zůstali ještě na jednu noc. Byl jsem rád, že můžu první noc v tomto roce být s kamarády na Kadově. Bylo to fajn – díky za to a zvláště díky všem, co pomáhali s úklidem.

Zapsal: Wohryzek