Info o JTŠ | Ankety-cancák | Adresář | Kniha návštěv | Akce-kronika-galerie | Odkazy | PřednáškyTeploměr

Naplánované akce Galerie
Naplánované akce Galerie

Kronika


Podzimní setkání OTŠ

Organizátoři: Anča

Účastníci: Zhruha tak 20 lidí což je velmi dobré na to kde až to bylo (=

Anča, Hanz, Motejl, Džejna , Světluška, Viky, Hozny, Hynek, Dajdulka, Tarasca, Anee, Koza, Sláďa, Dida, Peli, Honza z Kolína, Cigoška a další
Místo konání: Bořetice na moravě, vinný sklépek u Jamborů

A tak přišel opět čas na podzimní setkání. Letos to ovšem byla novinka. Sraz byl naplánován na Moravu. Jak se říká změna je život, tak jsme chtěli vyzkoušet taky něco nového neznámého.
Pomalu se blížil čas srazu a všichni natěšení ze setkání s přáteli, jen pár přátel bohužel nemohlo jet kvůli zákeřné nemoci, tak jsme na ně mysleli a přáli si aby se rychle uzdravili když už nemohou být s námi. Nastal pátek a tudíž i čas na další setkání. Na místo určení nejdříve dorazil Sláďa s osádkou Světluš, Džejny a Diany. Postupně jsme dorazili my, já Tarasca a Mušketýr. Následovala posádka Víti, Hynka, Míši, Vikiho, s nimi měl jet i Peši jenže byla nějaká chyba v komunikaci a zůstal ve Strakonicích. No co se dá dělat občas se stane ale tak zase není to poslední sraz. Pak dojeli ještě zbývající členové naší malé avšak zajímavé akce. Cesta byla fajn, jen pro někoho byla dlouhá a úmorná. Mysleli jsme i na naše přátele, kteří bohužel nemohli dojet, tak snad se poštěstí na dalším sraze. Nejakčnější ale nakonec bylo zajet s auty až ke sklípku. Zajímavé na tom bylo za prvé projet úzkými sloupky kam se auto jen tak tak vlezlo, pak následovalo vyhýbání se spousty lidí a nakonec příjezdová cesta, která byla dosti prudká hóóódně hrbolatá cesta. Prvně ale než jsme vůbec někam jeli tak jsme ještě odchytávali přátele v restauraci před tím, než jsme zajeli až úplně na místo určení.
Pozdě večer kdy už byl čas jít spát se naše velká skupina zvedla a nasměřovala k Jamborům. Měli jsme možnost spát v místnosti prý tam bylo místo pro 8 lidí ale nakonec nás tam spalo přes 12 a prý byly ještě volná místa. Ostatní si ještě za tmy při světle reflektorů stavěli svá obydlí venku na co nejrovnějším místě které v tu chvíli objevili. Dost jsme se u toho nasmáli když jsme se v relativní tmě snažili vše umístit na správné místo. Nakonec se všichni uložili ke spánku. Jedni dřív, jiní později. Noc utekla rychle a my se těšili na den strávený s přáteli. Ráno ještě přijely holky. Hanka, Klárka sluníčko a Kája. Bohužel tu nemohli být dlouho, přijeli jen na sobotu nás potěšit a pak zase musely odjet. Ráno nás ještě čekala snídaně a pak hurá do lednice na zámek. Cestovali jsme po více skupinách a každý se dostal do zahrad k zámku jinou cestou ale nakonec jsme se sešli. Ještě než jsme se rozprchli, každý dostal kolíček a měl se ho nepozorovaně zbavit a na konci dne kdo jich měl nejvíce tak měl bavit ostatní. Část se odhodlala jít na průzkum zámku, jiní šli do zahrad a část se šla podívat na představení s dravci. Krásní opeřenci předváděli úžasné kousky se svými cvičiteli. Představení jsme si náležitě užili a posléze se zase setkali s přáteli, kteří byli na zámku. Stihli jsme projít ještě krásný zámecký skleník s nejrůznějšími kytičkami. Holky které nás přijeli navštívit tak už musely odjet. Místo aby nemusely jet vlakem a byly v Brně rychleji tak jsem se nabídla, že je svezu. Ostatní se zatím vydali do Mikulova podívat se na krásy Moravy a jeskyní, které se zde nacházeli. Večer jsme se opět všichni sešli a zamířili na degustaci moravských vín. Dostalo se nám výborného pohoštění. Jamborovi se opravdu vyznamenali. Pohostili nás spoustou dobrých jídel i vín. Zábava byla v plném proudu a po odpolední programu byl Sláďa ten kdo nás měl bavit a tak se i stalo. Bylo to moc fajn strávený večer a nikdo nemyslel na to, že zítra už se zase každý rozjede do jiných koutů naší země. Bavili jsme se dlouho do noci a bylo to moc fajn. Každý ještě napsal něco málo ke srazu a zdokumentovat tak svými slovy jak se mu tu líbilo.
Nastal čas neděle a tím i čas se rozloučit. Postupně jsme se pobalili. Ti kdo spali v místnosti ještě dostali čaj a kafe. Naše skupinka se zabalila a vyrazila směr Brno. Udělali jsme si zde ještě malou přestávku a zašli na něco na zub a pak do čajovny. Nakonec i my jsme se museli rozloučit tak jsem pomohla vyvést posádku Míši, Víťi, Hynka, Vikiho a Mušketýra ven z Brna směrem jejich domov. Tím skončil letošní podzimní sraz a my se těšíme na další. Tak zatím Moravo zdar.
Zapsala: Tarasca