Info o JTŠ | Ankety-cancák | Adresář | Kniha návštěv | Akce-kronika-galerie | Odkazy | PřednáškyTeploměr

Naplánované akce Galerie
Naplánované akce Galerie

Kronika


Zimní sraz absolventů Jihočeské tábornické školy

Organizátoři: Urna, Buvár, Wohryzek
Účastníci: no bylo nás tu spoustu, tak 25 lidí – Wohryzek, Pauzička, Kikina, Tera, Jynek, Břéťa, Jager, Dave, Diana, Vláďa, Míra, Stáňa, Hanz, Dája, Anča, Koza, Machr, Kája, Karel, Vládin, Urna, Indy
Místo konání: táborová základna Kadov u Blatné


V pátek večer jsem v Praze přisedl do auta, které směřovalo na místo našeho zimního srazu, náš dobře známý Kadov. V autě se mnou jela kolínská posádka ve složení Hanz, Bob a Karel. V autě byla zábava, při poslechu Karla Gotta jsme málem přejeli odbočku na Blatnou, ačkoliv Bob si pamatoval, že to bylo za nějakou žlutou benzinkou  Prostě zapmatovat si orientační body z topografie patří mezi velké přednosti všech JTŠáků. Po příjezdu na Kadov jsme zjistili, že na sraz již dorazila řada dalších lidí. Jako hlavní organizátor a strážce kuchyně nás přivítal Urna, který za výdejním pultíkem připravoval něco na pánvi. Ačkoliv se ve srubu topilo vytáhli jsme kytary abychom se zahřáli písní. Po několika písních dorazili i ostatní kamarádi. Došlo jako vždy k hromadnému vítání. Bylo moc fajn se se všemi potkat, měli jsme si o čem povídat.


V noci uhodily velké mrazy a já jsem zjistil, že můj spacák (který jsem kupoval před pěti lety a je do +6ti stupňů) si může nechat o tepelném komfortu jenom zdát. Ale ráno bylo krásně. Svítilo sluníčko a nad sněhovou krajinou kolem srubu se rozprostíralo azurové nebe.


Po snídani jsme se vydali projít zimní krajinou, vyrazili jsme ven. Z tábořiště se nám nejvíce líbil rybník, který byl zasypaný sněhem. Tera a Hanz začali s odklízením jako první a i když jsme měli provizorní hrábla (košťata atd.) podařilo se nám vytvořit nádherný hokejový stadion. Po vytvoření hrací plochy jsme šli do srubu draftovat zbytek týmu. Mezitím si Stáňa a Vládin vzali brusle a začali bruslit….jako kdyby to mělo s hokejem něco společného Ostatní si za pomoci lesa vytvořili undergroundové hokejky, hráli jsme se všemi možnými klacky! Když Hanz vytáhl z bundy puk stačilo již jen vytvořit brány a začali jsme hrát. Bylo to úžasné. Hráli jsme jak o život. Náš smích byl slyšet po celém rybníku a brzo přilákal zbytek lidí ze srubu. Několik hráčů se vyměnilo, ale nakonec jsme byli všichni pořádně vyčerpaní a šli jsme se ohřát do srubu. Mezitím Urna ve srubu začal kouzlit pořádnou mňamku, bude sekaná s bramborem. Večer jsme se veselili a usínali jsme za zvuku kytar až k ránu.


Nedělní rána v Kadově bývají líná a plná melancholie z loučení se všemi kamarády, kteří se rozjíždějí do vzdálených koutů republiky. Tentokrát nás ovšem vzbudil Machr scénou z filmu „Kadovský masakr motorovou pilou“ když vyběhl s pilou do podkroví a zařval vstávat. Vstali jsme brzo a pomalu se začali loučit, uklidili jsme po sobě srub a pomalu odjížděli domů. Zbylo hodně jídla, ovšem nebyla po ruce žádná nádoba. Plastové láhve, igelitové pytlíky a izolačka posloužili jako provizorní nádoba a tak si někteří vzali kus jídla domů.


Sraz byl super. Povedla se vytvořit skvělá atmosféra. Nevím s kým bych chtěl strávit raději tento víkend, než s partou kamarádů!Zapsal: Wohryzek